Taotle koolile eTurvalisuse märgis

Projektide börsUudised

Kas mõnel sotsiaalmeedia lehel on loodud teie koolile varikonto? Kas õpilast või õpetajat kiusatakse internetis? Kas keegi vaatas kooli arvutis pornot? Kas meil on õigus õpilaste pilte kooli veebi üles laadida? Need küsimused on ilmselt läbi jooksnud iga koolijuhi, IT-juhi või haridustehnoloogi peast.

E-õpe ja digivahendite kasutamine on muutumas koolides õppeprotsessi loomulikuks osaks. Kuid peale õppematerjalide ja seadmetele ligipääsu võimaldamise on koolil kohustus pakkuda oma õpilastele ja õpetajatele turvalist keskkonda. eTurvalisuse märgis

Euroopa Komisjoni ning European Schoolneti koostöös on välja töötatud eTurvalisuse märgis ja kooli sisehindamismudel, mis annab koolile tagasisidet tema internetiturvalisuse olukorra kohta võrreldes teiste koolidega. Eesmärk on pakkuda turvalisemat, rikastavat keskkonda kooli personalile ja õpilastele.

Märgise taotlemisel tuleb täita enesehindamise andmestik, kus on lai valik näitajaid, mis võivad nii koolis kui ka väljaspool mõjutada teie asutuse e-turvalisust. Kooli tulemustele põhinedes moodustatakse tegevuskava, et tõsta e-turvalisuse taset. Kui muudatused on tehtud, on võimalik jõuda märgiseni. eTurvalisuse märgis on aunimetus, mida antakse välja kaks korda aastas. Aumärke jagatakse kolmes kategoorias: pronksmärk, hõbemärk ja kuldmärk. Koos märgisega väljastatakse koolile ka eTurvalise kooli sertifikaat. Eesti koolidest on pronksmärgi pälvinud kolm kooli, kellest ühele, Pelgulinna Gümnaasiumile, omistati märtsis ka hõbemärk.

Hindamisvorm on mõeldud täitmiseks kooli juhtkonnale (koolijuht koostöös arendus- või IT-juhi ja võimalusel haridustehnoloogiga), mõned küsimused vajavad vastamiseks aga veidi lisatööd – vestlusi õpetajate ja õpilastega. Hindamisvormi saab kool küll esitada vaid ühe korra, kuid täitmisprotsessi on võimalik peatada ning hiljem jätkata. Juba esitatud vormi enam muuta ei saa ning see kehtib ühe aasta. Kohe pärast sisehindamisvormi esitamist saadetakse koolijuhile automaatne tagasiside, milles on nii küsimused, koolipoolsed vastused kui ka otsesed soovitused, kuidas kooli e-turvalisuse taset tõsta.

Kuidas oma koolile sertifikaati ja märgist omistada, saate lugeda veebist: www.esafetylabel.eu

Hindamisvorm on eestikeelne ja lihtsasti täidetav, küsimuste korral võib julgesti pöörduda HITSA Innovatsioonikeskusesse, kus teid nõustavad „Targalt internetis“ projekti koolitajad ja projektijuhid.

Vaata lisaks:

 

Tags:

Autorist