KAE Kool otsib õppevideote tegijaid

Oma eelmises artiklis tutvustasin populaarset ingliskeelset õppekeskkonda Khan Academy ja selle eestindamise algatust KAE Kool, mida ise eest vean. Nimelt loome Khan Academy eeskujul veebis erinevate ainetega eestikeelset õppekeskkonda koos videote ja interaktiivsete harjutustega, mida õpilased ja õpetajad saavad tasuta kasutada kas iseseisvaks õppimiseks või õpetamise toetamiseks.

Aeg on edasi läinud ja KAE Kool hakkab ilmet võtma. Veebikeskkonda kõlbab varsti avalikkusele näidata (seni saad vaadata KAE Kooli tutvustavat lehte: kae.edu.ee), õppevideoid on valminud saja ringis, harjutused saavad tasapisi tõlgitud ja Khan Academy lehel on vaatamiseks juba üle 640 eestikeelsete subtiitritega video.

See on aga alles algus. Otsime aktiivselt inimesi, kes on innustatud oma teadmisi õppevideotes jagama. Koolitame huvilisi videoid tegema lootusega, et neist kooruvad välja järgmised Salman Khanid. Kui tunned ise huvi videote tegemise vastu – kirjuta mulle (robert.peetsalu[ät]gmail.com). Kui oskad soovitada mõnda inimest, kes oskab oma valdkonda hästi selgeks teha ja innustab seda rohkem õppima, soovita teda meile kas meili teel või täida vorm, millele viitan kae.edu.ee lehel.

27. augustil kohtume teiste ettevõtlike inimestega ID-laborist, Garage48 HUBist, JukuLabist, 3TeeKannust ja mujalt, kes kõik soovivad luua eestikeelset õppekeskkonda ja digitaalseid õppematerjale. Eesti on väike ja jõude tuleb koondada. Kui arvad, et kuulud samuti selliste ettevõtlike inimeste hulka, siis võta ühendust ja räägime koostöövõimalustest (robert.peetsalu[ät]gmail.com).

Meie kodulehelt leiate ka palju teisi mooduseid, kuidas meile abiks olla, sh Khan Academy subtiitrite tõlkimine ja rahaline toetamine.

Mõned eestikeelsetest õppevideotest Youtube’is.

Tags:

Autorist