Mis see e-õpe tegelikult siis ikkagi on?

Edulugu

Ja millal ta algab? Kas alles siis, kui inimene on ülikoolis ja osaleb oma esimesel e-kursusel?

Mina vaataksin e-õpet laiemas kontekstis. Mõnes mõtte võib e-õppeks lugeda kõike seda, mida inimene õpib arvuti abil, arvutit ja internetti kasutades. Kui inimene leiab talle vajalikku informatsiooni e-vahendeid kasutades, siis ta ju ka õpib. Inimene õpib kogu elu. Õppimine ei alga mitte alles ülikoolis ja ka ei lõpe ülikoolis. Ei ole tänapäeval eluvaldkonda, mis poleks seotud arvuti, interneti ja e-vahendite kasutamisega. Kui mitte otseselt, siis vähemalt kaudselt on kõik seotud E-ga.

Sellega seoses meenub mulle üks lugu, kus 86-aastane vanaproua otsustas osaleda arvutikoolitusel, sest oma sõnade järgi- ta ei tahtvat enam, et lapselapsed teda lolliks teevad.. Et teada saada ja kinnitust leida oma arusaamadele seoses arvuti võimalustega, otsustas ta arvutit kasutama õppida, et saada lõplikult kinnitust sellele, mida siis ikkagi arvutiga teha saab ja mida ei saa. Ta ei arvanud, et on õppimiseks liiga vana ja lähtus loogikast, et kui lapsed saavad ja oskavad, siis saab tema ka.

Koolitusel õpitu tipnes sellega, et proua otsis internetist juhise selle kohta, kuidas vabaneda vaarao sipelgatest ja ka trükkis selle õpetuse välja. Tema rõõm õpitu ja leitud informatsiooni üle oli suur ja kas me ei või siis ütelda, et toimus õppimine, kasutati e-vahendeid ja omandati uusi kogemusi?

Õppimine algab inimese esimestest hingetõmmetest ja kestab inimese viimaste hingetõmmeteni. E-õpe ja selle võimalused peaksid olema avatud kõigile inimestele ja rohkem haritud inimeste üheks missiooniks võikski olla oma oskuste ja teadmiste jagamine kõigiga, et tõsta meie üldist elukvaliteeti. Elan rõõmuga õppimisele avatud e-maailmas, kus teadmised ei ole privileeg, vaid õigus.

Tags:

Autorist