E-õppealased uudised maailmas

Uudised

Õppimisvõimalus eakatele

Seitse Euroopa maad on loonud ühenduse e-LSe, et pakkuda paindlikku ja huvitavat õppimisvõimalust eakatele. Tegemist on kolmeaastase projektiga, mis võimaldab õppuritel mentorite ja tuutorite abiga omandada teadmisi omas tempos omas kodus. Loe lähemalt: http://www.checkpoint-elearning.com/.

DAD guide – digitaalne teejuht tulevastele isadele

Tegemist on tasuta anonüümse online teenusega, mis on edukalt juurutatud Austrias ja laienemas mujale Euroopasse. Mängulise sisuga nn digi-teejuhi eesmärk on aidata meestel end kurssi viia väikelapse eest hoolitsemise algtõdedega. Samuti püütakse selle abil tõsta meeste sotsiaalset teadlikkust ning varustada tulevasi isasid didaktiliselt ja meditsiiniliselt põhjendatud informatsiooniga lapse tervishoiust. DAD guide põhineb Adobe Flash tehnoloogial ning on avatud Interneti keskkonnas. Digitaalne teejuht on välja töötatud Euroopa Komisjoni TEN Programmi rahastamisel ja projekti hindab ning koordineerib Austria firma Webducation. Loe lähemalt: http://www.checkpoint-elearning.com/article/4225.html.

Vabalt ja tasuta kättesaadavate õppematerjalide fenomen

OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) on avaldanud uuringu pealkirjaga “Giving Knowledge for Free. The emergence of open educational resources”. Üha enam asutusi ja üksikisikuid pakub interneti vahendusel vabalt ja tasuta digitaalseid õppematerjale avatud õppeallikatena. Uuringus vaadeldakse, mis selle põhjuseks on, kes sellega tegelevad ja mis on selle peamised tagajärjed. Lae uuring alla siit (PDF, 3Mb) http://213.253.134.43/oecd/pdfs/browseit/9607041E.pdf.

Tags:

Autorist