E-õppealased uudised maailmas

Uudised

Läbi arvuti rollimängu ei koolivägivallale!

Saksamaa, Portugali ja Suurbritannia uurijad on välja töötanud interaktiivse arvuti rollimängu, mis aitab lapsi koolivägivalla ja  -kiusamisega toime tulla. Üle 1000 lapse kogu Euroopast osaleb projekti praeguses pilootfaasis, mille eesmärk on teada saada tarkavara ja arvutimängu võimaliku mõju ulatusest koolilaste omavahelise kiusamise vähendamisel. Spetsiaalselt väljatöötatud arvutimängus „FearNot!“ (tlk. “ära karda“) võtab iga laps kiusatu nähtamatu sõbra rolli, kellega arutletakse probleemi olemuse üle ning pakutakse välja võimalikke lahendusi ja hakkamasaamise strateegiaid. Antavad nõuanded mõjutavad ohvri järgnevat käitumist.

Loe projektist lähemalt: http://www.checkpoint-elearning.com/article/4588.html

Maailma suurim e-õppe projekt on seksuoloogiatervise alalt

Üle 30 aasta on Maailma Tervishoiu Organisatsioon (WHO) soovitanud kõigile tervishoiu alal töötajaile omandada seksuoloogiatervisealaseid teadmisi ja läbida vastavaid koolitusi. Nüüdseks on Interneti levik seda võimaldanud teha globaalses ulatuses. Vastavaid e-õppe kursuseid saavad kasutada kolledžid, ülikoolid, riiklikud ja mitteriiklikud institutsioonid kogu maailmast. Neid vaba juurdepääsuga kursuseid võib kasutada igaüks, igal pool, igal ajal ja tasuta. Miljonite kasutajatega rohkem kui 100st riigist on see suurim e-õppe projekt kogu maailmas.

Andmebaas, mis sisaldab seksuaaltervisealaseid veebipõhiseid kursuseid, asub aadressil:

http://www2.hu-berlin.de/sexology/

Loe projektist lähemalt: http://www.elearningeuropa.info/directory/index.php?page=doc&doc_id=9892&doclng=6

E-prügi taaskasutamine (e-Waste Recycling)

Aafrikas kuhjuvad arvutid, millel pole enam kasutusväärtust. Sellised prügilad võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme ja ohustavad ümbritsevat loodust. Valitsusel ja erinevatel arendussuunitlusega organisatsioonidel, kes toovad arvuteid maale, puudub igasugune strateegia nende ladustamisel ning taaskasutuskäitlemisse saatmisel. UN Environment Programme aruande järgi tuuakse ainuüksi  Nigeeria sadamasse, mis on muutumas arenenud maade e-prügilaks iga kuu üle 100 000 arvuti.

Loe lähemalt: http://www.elearning-africa.com/newsportal/english/news90.php

 

Tags:

Autorist