Haridustehnoloogide ümarlaud Värskas

27. ja 28. septembril toimus Värskas Hirvemäe puhkekeskuses Eesti e-Ülikooli haridustehnoloogide seminar, mille eesmärgiks oli jagada ideid ja kogemusi e-õppe rakendamise kohta erinevates ülikoolides. Lisaks oma ülikoolisisese töö tutvustamisele pandi üheskoos kokku haridustehnoloogia võrgustiku tegevuskava. Järgmiseks ühisprojektiks on e-õppe seminaride läbiviimine erinevates ülikoolides, et tutvuda täpsemalt konkreetsete koolide e-õppe rakenduskavadega ja jagada kogemusi e-õppe tegijatega koolis kohapeal. Nagu tavaliselt haridustehnoloogide koolituspäevadel, nii ei puudunud ka seekord ürituselt meeskonnamängud, kus prooviti jõudu sportlikes tegevustes, mis nõudsid koostööd, keskendumist, läbirääkimisoskusi, juhirolli tunnustamist ja kaasamängimist. Kõik need oskused on vajalikud haridustehnoloogile tema igapäevases töös!

Mida siis haridustehnoloogid seminaril õppisid:

Egle Krull, Tallinna Ülikool:
Kuna haridustehnoloogia põllul olen nö uustulnuk, siis mina sain seminarilt endale väga palju olulist infot. Esmalt sain teiste haridustehnoloogidega tuttavaks. Nüüd oskan nägusid ja nimesid kokku viia, kui suhtleme virtuaalselt:) Minu jaoks oli põnev avapäeva tutvustusring, kus iga kool andis ülevaate, mis on nende ülikoolis viimasel ajal tehtud. See oli heaks võimaluseks heita pilk teiste haridustehnoloogide köögipoolele, nende igapäeva muredele ja rõõmudele. Toredat äratundmist tekitas nii ühe kui teise kõrgkooli tutvustus. Palju on sarnasust, samas on ka erinevusi. Head mõtted, mida saaksin ka ise tulevikus kasutada, kribisin enda jaoks hoolega üles.
Mida õppisin? Organiseeritud meeskonnamängud olid vahvad ja lõbusad. Samas panid need ka veidi kukalt kratsima, ei olegi see meeskonnaks olemine nii väga kerge ja enesest mõistetav.

Jüri Jõemaa, Tallinna Ülikool Haapsalu Kolledž: 
Teistelt ülikoolidelt saab üle võtta eelkõige kogemusi ja teadmisi. On suur vahe, kas töötad kolledžis või suures ülikoolis, tööülesanded varieeruvad seinast seina. Mõned haridustehnoloogid tegelevad kõigega, teistel on tööpõld kitsam, kuid võtab siiski 95% ajast. Me kõik oleme andekad, lihtsalt erinevates valdkondades.

Diana Sarik, Eesti Maaülikool: 
Huvitav oli kuulata, kuidas kulgeb haridustehnoloogide päev teistes ülikoolides, mida on tehtud ja mida plaanitakse. Vaba mikrofoni vestlusringis oli kosutav kuulda, et rõõmude ja murede allikad on samad. Kindlasti võtame Tartu Ülikoolilt üle e-lõunate idee – koolitame õppejõude osakondade ja instituutide kaupa ning seejärel jätkame huvilistega temaatiliste e-lõunatega. Õppisin, et väga kasulik on aegajalt kohtuda oma ametikaaslastega, et meeskonnatöö ning meeskonna toetus on oluline ja innustav. Rõõmustav on, et koostöö tugevneb – uued seminarid, koolitused ja võrgustiku koostöö.

Imbi Väli, Eesti Infotehnoloogia Kolledž:
Hea oli teada saada, mis on teiste ülikoolide hetkeseis “e-õppe rindel”. Probleemid ja mured on laias laastus ju samad. Kuigi on ka erinevusi vastavalt sellele, kui suur on kool. Mitmes ülikoolis töötab ainult üks haridustehnoloog ja see tekitab kohati üksioleku tunde. Seetõttu haridustehnoloogide võrgustiku olemasolu ja omavaheline koostöö kindlasti väga oluline.

Juri Tretjakov, International University Audentes:
Oli väga meeldiv saada kokku kolleegidega ja arutada koolide e-õppe maastikul toimuvat. Läbi aastate haridustehnoloogide kogemus pidevalt suureneb, selle akumuleerimine ja dokumenteerimine on kasulik nii praegustele võrgustiku liikmetele, kui ka uutele tulijatele. Teiseks, nagu on juba mainitud – oleme andekad erinevatel aladel, kes pedagoogikas, kes tehnoloogias ning just sellepärast on omavaheline suhtlemine ja kogemuse vahetamine endiselt oluline. Üle võtta üksteiselt on palju, näiteks e-lõunate kontseptsioon aga ka autoriõigustega seotud ja muud aspektid ei jää tähele panemata.

Marko Puusaar, Estonian Business School:
Kummalisel kombel õppisin kõige rohkem just seda, et hoolimata meie e-lembusest toimib meie koostöö kõige paremini reaalselt kohtudes. Kui me oleks nüüd iga päev sedasi üheskoos ja muudkui aga genereeriks ideid ning lahendusi, siis arvatavasti vallutaks me oma mõtetega õige pea terve Eesti hariduse.

Tags:

Autorist