E-õppe päev

Sündmuste kalender

2009. aasta on kuulutatud Euroopa loovuse ja innovatsiooni aastaks. Euroopa aasta üldeesmärk on arendada kõigi inimeste loovust kui innovatsiooni käivitajat ning peamist tegurit, mis võimaldab elukestva õppe kaudu arendada isiklikke, töö-, ettevõtlus- ja sotsiaalseid pädevusi. Euroopa loovuse ja innovatsiooni aasta 2009 tunnuslause on „Kujutle. Loo. Uuenda”. Juba mitu aastat on Euroopa aasta teema ka täiskasvanud õppija nädala ja e-õppe päeva läbivaks teemaks. E-õppe ja õppimise kontekstis tundus see teema eriti sobivat, sest e-õpe soodustab loovust nii õppija kui ka õppejõu vaatenurgast. E-õpe iseenesest ei ole kindlasti enam midagi innovaatilist, kuid arengud selles on alati mõnes mõttes uuenduslikud. E-õppe päeval toimuvad terve päeva jooksul tasuta üritused ja kogu järgneva nädala saab e-õppe päeva kodulehelt uurida, milliseid võimalusi pakub e-maailm haridusmaastikul. Järgnevalt lühike ülevaade 7. oktoobril toimuvast:

Väärtushinnangud ja õppimine

Kell 11.00–13.00 on huvilistel võimalik kuulata Anu Virovere avalikku loengut „Loov õpetaja teeb igast lapsest geeniuse”. Käsitletakse teemasid: Mida nõuab 21. sajand inimese käest? Milline peaks olema õppekava/õppimisviis, et õppija oleks innovaatiline ja loov? Loovus ja innovatsioon on võimatu, kui eksimine ei ole lubatud. Loengut saab kuulata veebi vahendusel, aga kindlasti saate vahetuma elamuse, kui Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse majja Raja tänavale 4c kohale tulete. Kohapeal saab ka lektorile küsimusi esitada. Anu Virovere on psühholoog, suhtlemistreener ja kogenud koolitaja. Veel on ta end täiendanud kunstiteraapia, gestaltteraapia, andragoogika ja ärieetika valdkondades. Loengule eelnevalt registreeruda ei ole vaja.

Kuidas hoida loovust ja innovatsiooni?

Kell 14.00 pannakse jälle tunniks ajaks käima populaarne e-Õppe TV. E-Õppe TV kaudu on vaatajatel ainulaadne võimalus näha ja kuulda, mida arvavad meie stuudiokülalised loovusest ja innovatsioonist haridusmaastikul. Loovust kunstis mõistame kõik, kuid kuidas loovuse teema puudutab näiteks inseneri- või majandusteadlast? Mida oleks võimalik ära teha loomingulisuse ja innovatsiooni (uuendusmeelsuse) arendamiseks ja hoidmiseks hariduses? Millised on innovaatilised lähenemised praegusaja hariduses? Saadet juhib Urmas Vaino, stuudios on külas Anu Virovere, Linnar Viik ja Tiina Kangro.

Käegakatsutav teine reaalsus

Kell 16.00 algab IT Kolledžis praktiline sessioon, kus tutvustatakse teist reaalsust ehk IT Kolledži OpenSimi keskkonda. Kuigi sessiooni on võimalik jälgida ka veebi vahendusel, tasub sellele sessioonile kindlasti registreeruda ja kohale tulla, sest kõigil kohapeal osalejatel on võimalik tutvuda Second Life’i sarnase IT Kolledži OpenSimi keskkonnaga. Registreeritud osalejatele luuakse eelnevalt kasutajakontod ning nad saavad „maad avastada”: teha kõike, mida sellised teise reaalsuse keskkonnad võimaldavad – virtuaalselt ehitada, lammutada, kujundada ehk olla loov. Registreeruda saab e-õppe päeva kodulehel.

Ajaveeb ja õpiobjektid

Avatud on ka e-õppe ajaveeb, kus saab diskuteerida e-õppe teemadel ja jagada oma häid ja vähem häid kogemusi e-õppe vallas ning soovitada uusi lahedaid e-kursusi. Samuti on võimalus oma ala spetsialistidele e-teemalisi küsimusi esitada ja häid soovitusi saada. Tasuta tutvumiseks on e-õppe päeva kodulehel üleval ports õpiobjekte, kus iseseisvalt on võimalik õppida viltimist, viitamist, enesekaitset, kipsi valamist ja palju muud huvitavat.

Kutsume teid kindlasti osalema e-õppe päeval – otsime, leiame ja loome koos midagi uut.

Täpsem info e-õppe päeva kohta alates 28. septembrist e-õppe päeva koduleheküljel.

Tags:

Autorist