Video salvestamine otse youtube.com-i keskkonda

Tööleht

Valmis video üleslaadimise asemel võib oma sõnumi otse youtube.com-i postitada vaid minutitega. Selleks on vaja arvuti külge veebikaamerat (paljude sülearvutite puhul on see juba sisse ehitatud), mikrofoni (samuti sülearvutite puhul olemas) ning internetiühendust. Kui Sinu arvutis töötab youtube.com-i videote vaatamine, saad ka ise otse sellesse keskkonda videosõnumi salvestada, kasutades eelmainitud komponente.

Töölehe kasutamise eelduseks on kasutajakonto youtube.com-i keskkonnas. Vajadusel vaata uudiskirja kevadnumbrist töölehte „Video avaldamine youtube.com ja toru.ee keskkondades”, kus on üldine info keskkonna ja kasutajakontode loomise kohta.

Youtube.com

Pärast sisselogimist vali lehe paremast servast link Upload. Video veebikaameraga salvestamiseks klõpsa nupul Record from Webcam.

Avaneval lehel käivitatakse spetsiaalne salvestusaken, mille sees tuleb esmalt anda programmile nõusolek Sinu veebikaamera ja mikrofoniga suhtlemiseks. Nõusoleku andmiseks klõpsa valikul Allow (1) ning kinnitamiseks nupul Close (2). Kui soovid selle valiku youtube.com-i jaoks meelde jätta, siis lisa enne Close nupule vajutamist linnuke teksti Remember ette.

Kui Sinu veebikaamera töötab, siis näed Sa nüüd enda pilti juba otse veebikaamerast. Veebikaamera pildi kõrval näidatakse veel Sinu arvuti mikrofonist tuleva heli tugevust. Kui pilt või heli kohe näha ei ole, proovi vahetada kaamerate valikut (1) ja mikrofoni valikut (2). Akna keskel näitab valmisolekut salvestamiseks kiri Ready to Record – salvestuse alustamiseks veendu, et oled kaamerale ilusti nähtav, ning klõpsa salvestamise nupul (3).

Salvestuse lõpetamiseks vajuta punasele Stop nupule. Kohe pärast salvestuse lõpetamist avanevad järgmised valikud:
Preview (1) – vaata just salvestatud video üle
Re-record (2) – salvesta video uuesti (kustutades just tehtud salvestuse)
Publish (3) – avalda salvestatud video

Pärast salvestuse ülevaatamist avalda video, klõpsates nupul Publish. Avaneb lehekülg, kus saad sisestada salvestatud videole pealkirja (1), kirjelduse (2), märksõnad (3), asukoha kaardil (4) ja muud meta-andmed. Lisaks saad teha valiku, kuidas uut videot levitada soovid (5) – kas teed selle avalikuks (Public) või privaatseks (Private). Pärast andmete sisestamist vajuta nende salvestamiseks nupule Save Changes (6).

Edasi saad enda salvestatud videot näha juba oma videoloetelus. Oma videote loetelu leiad üles, liikudes lehel paremasse serva oma kasutajanime peale ning klõpsates hiirega hüpikmenüüs lingil My Videos. Iga video puhul on võimalik muuta paljusid asju – täpsemaid võimalusi vaata kevadise uudiskirja töölehest.

Kokkuvõte

Oma sõnumi edastamine internetti on muutunud väga lihtsaks. Puhta teksti ja piltide asemel tasub aga mõelda ka video edastamise peale, kuna see loob otsesema sideme vaatajaga ning võimaldab mõnikord ka kiiremini oma sõnumi autentses vormis edasi anda. Kui tunnete muret võõraste vaatajate pärast, võite algatuseks ka privaatseid teateid üles panna ning neid ainult tuttavatele saata.

Käesoleva töölehe videosalvestis asub aadressil
http://www.youtube.com/watch?v=ysjKwkEbEbY

Tags:

Autorist