Maailma uudised

Uudised

Moodle’i töövahendi valiku abimees ühel A4 lehel

Joyce Seitzinger pani juba enam kui aasta tagasi kokku abistava A4 lehe, mis aitab leida sobiva Moodle’i töövahendi sõltuvalt õpieesmärgist või -tegevusest. Hoolimata Moodle’i pidevast uuenemisest ja aja möödumisest võib seda abivahendit julgelt nimetada ajatuks ning uurimist väärib see ka täna. Moodle’i töövahendi valimise abivahendi (pdf) saad alla laadida siit. Loe lähemalt.

Parimad avatud õppematerjalide (OpenCourseWare) tegijad

Augustis 2011 selgusid Education-Portal.com-i korraldatud konkursi käigus parimad avatud õppematerjalide tegijad 2011. aastal. Kokku hääletas küsitlusel üle 4000 inimese. Toome siinkohal välja mõned parimateks nimetatutest:

Need on vaid mõned näidised tõeliselt avatud ja innovaatilistest õppematerjalidest – täieliku nimekirja ja ülevaadetega tutvumiseks konkursil osalejatest vaata siia.

Amazon alustas e-õpikute laenutamist Kindle’i platvormile

Maailma suurim raamatute müüja Amazon alustas USAs e-õpikute laenutamist enda poolt loodud Kindle’i platvormile. Paljud õpilased ja tudengid kogu USAs rõõmustavad võimaluse üle laenutada või soodsalt (-80%) osta õppetööks vajalikke õpikuid, mis seni on maksnud $100 ja rohkemgi. E-õpikud Kindle’i platvormil võimaldavad lugejal lisada õpiku tekstile asjakohaseid märkmeid ning täiendusi. Laenutatud e-õpiku aegumisel jäävad kõik eelnevalt õpikusse tehtud märkmed ja täiendused alles, võimaldades neid ka ilma õpikuta abistava materjalina edasi kasutada. Loe lähemalt.

MASIE Center avaldas tasuta e-raamatuna kogumiku õpistrateegiate alastest kirjutistest

Koostöös mitmete valitsusasutuste ja eraettevõtetega avaldas The MASIE Center 2011. aasta augustis mahuka kogumiku õpistrateegiate alastest kirjutistest, mis käsitlevad erinevate õpistrateegiate mõjusid äriettevõtetes ja avalikus sektoris toimuvatele tööjõu arendustegevustele. Kogumikus on võimalik tutvuda ülevaadete ja juhtumikirjeldustega järgmistest ettevõtetest: CNN, CIA, Shell, Lloyds Banking Group, Eaton Corporation, Farmers Insurance Group jpt. Tasuta e-raamatuna on kogumik alla laetav siit.

E-õpe aastal 2013

Mitmed kirjanikud ja kunstnikud on aastakümneid enne suurlinnade ja interneti saabumist igapäevaellu suutnud neid ette ennustada lausa uskumatu täpsusega. E-õppe guru Craig Weiss soovib ka proovida julgelt tulevikku vaadata ning alustas selleks esmalt lähitulevikust – Craig visioneeris augustis 2011 e-õppe reaalsust aastaks 2013. Siin on mõned mõtted, mis Craig Weiss 2013. aasta peale mõeldes kirja pani:

  • Aastal 2013 on e-õpikud (koos sobivate lugeritega) saanud igapäevaseks nähtuseks ning surunud unustusehõlma paksud ja rasked paberõpikud.
  • Täiendatud/tunnetatud reaalsus (augmented reality) mängib aastaks 2013 olulist rolli praktiliste kogemuste õppimisel ja maailma avastamisel – seda toetavad oluliselt kiiremateks ja võimsamateks muutuvad mobiiltelefonid ning nende üha võimalusterohkemad tarkvarad.
  • Tahvelarvutid veavad mobiilse õppimise revolutsiooni kogu maailmas ning toovad e-õppe suurele enamusele õppuritest otse nende sõrmede alla. Mitmed e-õppe haldamise keskkonnad on 2013. aastaks saanud spetsiaalsed versioonid tahvelarvutite peal kasutamiseks. Näiteks Lõuna-Korea plaanib juba praegu varustada aastaks 2015 kõik tudengid tahvelarvutitega.
  • Õppimine sotsiaalvõrgustikes ehk sotsiaalne õppimine on kaotanud ühekülgsuse ning väheste kasulike rakenduste tõttu oma algselt loodetud positsiooni ning kaob tähtsuse poolest tasapisi taustale ära.

Täpsemate kirjelduste ja tulevikuvisioonidega tutvumiseks Craigi sulest tasub uurida tema ajaveebist.

Tags:

Autorist