e-Õppe Arenduskeskuse uudised

Uudised

Moodle – kõik-kõik on uus!

e-Õppe Arenduskeskuse Moodle on jõudnud versioonini 2.1. Võrreldes varem kasutusel olnud versioonidega on lisandunud mitmeid võimalusi, mis loodetavasti teevad e-kursuste loomise ja läbiviimise valikuterohkemaks. Selleks et õpikeskkond Moodle kataks kõigi kasutajate vajadusi, ootame kasutajate kommentaare ja ettepanekuid e-posti aadressile eope@eitsa.ee.

Repositoorium – iga arvamus loeb!

Selleks et repositooriumis olevate õppematerjalide kvaliteet aina paraneks, on kõigile kasutajatele antud võimalus materjalide kohta arvamust avaldada. Variante on mitu. Need, kellele kirjutada ei meeldi, saavad repositooriumi sissekandeid hinnata tärnide abil viie palli süsteemis või lihtsalt teavitada teisi ühe nupuvajutusega sellest, et nad seda õppematerjali oma õppetöös kasutavad. Need, kellel on aga rohkem öelda, saavad tagasiside andmiseks kasutada kommenteerimise võimalust. Muidugi võib kasutada kõiki kolme varianti korraga. Tärnidega hinnata ja teisi oma kasutamisest teavitada saavad vaid sisseloginud kasutajad. Kommenteerimine on võimalik ka anonüümselt ja sisselogimata.

Blackboard VISTA kasutamine lõppeb!

Tuletame kõigile meelde, et Blackboard Vista (webct.e-uni.ee) litsents lõpeb 23. detsembril 2011 ja seda ei pikendata. Pärast seda kuupäeva pole Blackboard VISTAga võimalik enam MITTE MIDAGI teha ega sealt ühtegi faili ega infot kätte saada. Seega, kui kellelgi on sellesse keskkonda jäänud veel õppematerjale, mida ta kindlasti säilitada või mõnda muusse süsteemi üle kanda sooviks, siis selle tegemiseks on viimane aeg, et jõulud ja I semestri lõpp tuleks rahulikult.

e-Õppe Arenduskeskuse rahvusvahelise kevadkonverentsi kuupäevad on juba teada!

Konverents toimub 11.–13. aprillini 2012. aastal Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Pange kalendritesse kirja ja jälgige täpsemat infot aadressil.

Liitu e-õppe listiga!

Tahad teada, mis e-õppes toimub? Liitu e-õppe listiga! Selleks kirjuta oma liitumissoovist e-posti aadressile eope@eitsa.ee.

Õpetajate ja õppejõudude tungival soovil ilmus Creative Commonsi raamatu kordustrükk!

2010. aasta oktoobris eestindati Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse e-Õppe Arenduskeskuse eestvedamisel koostöös advokaadibürooga Glimstedt Creative Commonsi litsentsid ning anti ühtlasi välja litsentse tutvustav raamat koos voldikuga. Käesoleva aasta 24. oktoobril anti välja raamatu kordustrükk. Kõikidel huvilistel on võimalik saada raamatut paberkandjal e-Õppe Arenduskeskusest. Kirjuta oma soovist meile aadressil eope@eitsa.ee.

Raamatu ja voldiku leiab ka Creative Commonsi koduleheküljelt.

Tags:

Autorist