Digiajastu on muutus, mis ei lähe üle ega kao ära

Avaartikkel

Mõeldes tagasi käesolevale aastale, iseloomustaksin teda ainult ühe sõnaga – MUUTUS. Tegemist on huvitava protsessiga, mis võib olla nii positiivne kui ka negatiivne. Muutuste korral juhtub sageli, et inimesed on esmalt tõrjuvad ning kahtlevad nende vajalikkuses. Samas on elus edasiminekuks või uue väljundi saamiseks just muutuseid vaja. Nendega toimetulek sõltub sellest, kuidas me uude olukorda suhtume. Kas oleme juba loomult avatud ning arvame, et iga muutus on positiivne ning loob meile uued võimalused ja avab uued väljakutsed?

Oma mugavustsoonist loobumine on väga suur väljakutse meile kõigile. Uutmoodi asjade tegemine ei ole kerge, sest algul võib olla ebaõnnestumisi. Ent tagasilöökidele ei tohi alla vanduda. Me ise peame uskuma ja tegema muutused enda omaks. Mitte keegi ei aita meil paremini kohaneda kui meie ise, ehkki muutuse algallikas võib olla kuskil mujal. Sellest ka loomupärane tõrkumine, et ‟mina ju seda muutust ei ole soovinud ja miks ma pean sellega nüüd leppima ja veel positiivne olema”. Meil on elu jooksul palju väljakutseid ja võimalusi, mis kõik sisaldavad muutusi. Kui valmis me oleme neid oma ellu laskma?

Digiajastu tulek kooli on üks suur muutus meile kõigile – õpetajatele, haridusametnikele, koolijuhtidele, lapsevanematele ja õpilastele. Me oleme aastas 2013, aga ikka on kuulda vaidlusi, kas e-õppega või e-õppeta. Tegelikult ei käi vaidlus lihtsalt e-tähe ümber, küsimus on hoopis sügavam. Inimene on muutunud, tema õppimisprotsess on muutunud – kas see toob omakorda kaasa muutused hariduses ja sellega seotud protsessides? Vastus on ‟jah”, teist võimalust ei ole. On tehnoloogilisi lahendusi, ilma milleta me igapäevast elu enam ette ei kujuta. Miks me siis tahame ära unustada selle, mis toimub väljaspool koolimaja?

Digiajastu on muutus, mis ei lähe üle ega kao ära. Ta infiltreerub kindlameelselt haridusvaldkonda. Küsimus seisneb selles, kuidas me muutuse enda kasuks tööle paneme, kui julged me oleme uusi võimalusi ja väljakutseid vastu võtma ning kui valmis digiajastusse positiivselt suhtuma.

Tags:

Autorist