Veebistuudium aitab õpetajatel uusimat IT-teadmist noorteni viia

Microsoft Eesti ja BCS Koolituse toel tegutsev haridusprogramm annab õpetajatele võimaluse omandada oskused uusima veebidisaini ja -arenduse tarkvara kasutamiseks ning seda oma õpilastele edasi anda.

Õpetajatele suunatud ja nüüdseks märkimisväärse populaarsuse saavutanud programmi peamiseks tõmbenumbriks on võimalus õppida ning kasutada Microsofti uusimaid veebidisaini ja -arenduse tehnoloogiaid Silverlight 4 ja ASP.NET 4. Kasutatavad tarkvarad on osalevate koolide ja õpilaste jaoks tasuta. Samuti on osalejatel võimalus kasutada eestikeelseid õppematerjale, mille abil kursustel omandatud teadmised efektiivselt oma kooli huvilistele noortele edasi anda.

Veebistuudiumi programmis osalevad õpetajad (vasakult paremale): Tiina Nõges, Margo Müller, Tiina Kasuk, Andres Sarri, Kristjan Kivikangur, Heiki Tähis, Jaak Valgeväli, Paul Juurik ja Elmar Peterson.

Rõhk praktilistel oskustel ja reaalsel kasul

Microsoft Eesti tehnoloogiaevangelist Andres Sireli sõnul on programm juba neli aastat edukalt toiminud ning sellest saadavaid hüvesid on palju. “Kõige olulisem on see, et õpetajad saavad noorteni tuua väga konkreetseid ja praktilisi veebioskusi, mis aitavad neil tööturul ning elus üldiselt rohkem korda saata ning olla konkurentsivõimelisemad,” ütles Sirel. “Veebistuudium on Microsofti panus kohaliku IT-tööstuse tugevdamiseks. Me soovime julgustada õpilasi jätkama infotehnoloogia- ning disainiõpinguid ka kõrgkoolis,” lisas ta.

Praktilist kasu toob esile ka programmis osalev Vändra Gümnaasiumi arvutiõpetaja Jaak Valgeväli: “Esiteks on hea see, et on olemas väga põhjalikud õppematerjalid, millega on üsna lihtne ka klassi ette minna ja omandatud teadmisi kerge vaevaga edasi anda. Samuti tooks välja selle, et Veebistuudium on meeldiv võimalus kolleegidega üle Eesti enne kooli lävida ja mõtteid vahetada.”

Tallinna Ühisgümnaasiumi arvutiõpetaja Hanna Toomi sõnul seisneb veebiarenduse ja -disaini teadmiste õpilastele edasiandmise kasu ka selles, et õpilased saavad esimese ettekujutuse sellest, mida need valdkonnad endast päriselt kujutavad. “Kui noor juba gümnaasiumis avastab, et tal veebidisain hästi välja tuleb, siis on tal võimalus seda varakult arendama hakata. Sama kehtib mõistagi ka vastupidistel juhtudel,” rääkis Toom.

Huvilisi on rohkelt

“Rääkida on palju, kuid paraku takerdub asi tihti selle taha, et arvutiõpetust on vaid üks tund nädalas. Loodetavasti saab see mure leevendust uue riikliku õppekava jõustudes. Akent veebiarenduse ja -disainimaailma saab aga ka praegu pakkuda,” kommenteeris Tallinna Saksa Gümnaasiumi IT-tugiisik ja informaatikaõpetaja Tiina Nõges.

2006. aastal käivitunud algatuses on praeguseks osalenud 99 innovaatilist õpetajat kutse- ja üldhariduskoolidest üle Eesti. Nende käe all on veebiarenduse ja -disaini kursuse läbinud rohkem kui 1600 õpilast. Uusi õpetajaid oodatakse programmi osalema tuleval kevadel. Lisainfot Veebistuudiumi kohta leiab aadressil www.eneta.ee/veebistuudium, kus on kõikidele huvilistele kättesaadavad ka eestikeelsed tasuta õppematerjalid ja videojuhendid.

Tags:

Autorist