Arhiiv september, 2013

  • E-õppe koolitused – käekäik ja tulevikuväljavaated

    Õpetajate sõnul on sisekoolituse mõju koolis kohe tunda, kuna suur osa õpetajaid saab ühe korraga koolitatud, hakatakse koos tegutsema, toetatakse üksteist ja rõõmustatakse edusammude üle.

    Loe edasi

  • VANKeR või vedur?

    Rita Siilivask: Õppematerjale luues edendavad õpetajad oma haridustehnoloogilisi pädevusi ning loovad koolis n-ö e-õppe kultuuri. Pedagoogilisi ja aineteadmisi ning tehnoloogiat kasutades kujundavad õpetajad kogu õppimisprotsessi õppijakesksemaks ja loomingulisemaks.

    Loe edasi

  • E-õppematerjal, elektrooniline õppematerjal, digitaalne õppematerjal – heal lapsel mitu nime

    Kerli Kusnets: Kui iga päev õppida kaheksa tundi, siis läheb ühel inimesel ligikaudu 17 aastat, et kogu VANKeR programmi raames loodud materjal läbi õppida.

    Loe edasi

  • E-õppematerjal nagu vanaema moosipurk

    “Palun öelge mulle, milline on hea e-õppematerjal? Veel parem, kui te näitaksite, et ma täpselt teaksin, millise materjali ma peaksin tegema.” Sellise küsimusega on minu poole pöördunud palju õppejõude ja haridustehnolooge. Küll oleks hea, kui e-õppematerjal oleks nagu vanaema moosipurk, mis on tavaliselt pooleliitrine ja […]

    Loe edasi

  • Võtme ja vankriga digiajastusse

    VANKeR programmi haridustehnoloogid: Toimiv võrgustik, usaldusväärsed, ühiselt panustavad ja omaks saanud inimesed ongi meie jaoks kutsehariduses e-õppe arendamise programmi põhipluss. Tänu headele inimsuhetele kaob ka järjest enam koolidevaheline võõristus ja tekib teadmine üksteise töödest-tegemistest.

    Loe edasi

  • Teekond e-õppest digiajastuni

    2008–2013 võib nimetada pidulikult “murrangulisteks”, kuna mitmed uued trendid ja tähendused on just sellel ajavahemikul kujunenud ja alguse saanud VANKeR programmi arendustegevuste kaudu. Tinglikult võiks programmi jagada kolme nn verstaposti vahele. Esimene verstapost: alguse õhin See verstapost tuli tee peal vastu alles 2009. aasta teises […]

    Loe edasi

  • 10,2 meetrit tulemusi!

    Kui BeSt ja VANKeR programmidega seotud dokumendid panna üksteise kõrvale, siis saab nendest paberitest teeraja Tallinnast Keilasse või Tartust Elvasse. Umbes 10,2 meetrit on e-õppe programmidega seotud dokumente HITSA arhiivis 2014. aasta alguseks.

    Loe edasi

  • Süvendame koostööd!

    Sigird Vaher: Tõukefondide antud tõuge on oma töö teinud. BeSt on andnud ka oma panuse ülikoolide koostöö süvendamiseks. Loodame väga, et ülikoolide koostöö eelkõige e-õppe kvaliteedi arendamisel jätkub edaspidigi.

    Loe edasi

  • Varastatud unenäod… ehk “Võrgustik võrgutab” seminarisari

    Triin pajur: Kogemustest õppimine on üks osa informaalsest õppest, mida õppija ei oska alati ise teadvustada ja samuti on see tihti vähem väärtustatud ka formaalse õppimise toetajana. Kuulates ja analüüsides teiste kogemusi, õnnestub ehk endal ka mõni ettevõtmine paremini, seminaril kuuldut kolleegidega jagades võib alguse saada uus oluline projekt.

    Loe edasi

  • E-õppe kvaliteedi arengu ja sirgumise lugu

    E-õppe kvaliteedi töörühm: Kvaliteedijuhtimise üheks põhimõtteks on protsesside pidev parendamine. BeSt programm on andnud võimaluse ja tõuke selleks, et me oleme viimastel aastatel hakanud jõuliselt rääkima e-õppe kvaliteedist.

    Loe edasi

Best replica watches in our shop
bvlgari replica