Arhiiv november, 2012

  • Praeguses maailmas tuleb analüütiline mõtlemine kasuks

    E-õppe valdkond on üks põnev ja pidevas muutuste keerises toimiv valdkond. Pidevalt tuleb uusi asju ja uusi lähenemisi ning kiire analüüsi tulemusena pead oskama eraldada terad sõkaldest.

    Loe edasi

  • Digitaalajastul õpetamine – kas õpetajat on enam vaja?

    Viimase paari aasta jooksul on tekkinud ka algatused, mis üritavad viia nii kooli kui ka ülikooliharidust pea täielikult internetti, ning nende esimesed katsetused paistavad paljulubavad. Nende populaarsuse kasv tekitab aga ühe olulise küsimuse. Nimelt, mis saab õpetajatest?

    Loe edasi

  • Maailma uudised

    Õppimine personaalselt seadmelt Üha enam kirjutatakse artikleid (http://www.cisco.com/web/ strategy/education/us_education/case_studies.html) ja Twitteri säutsusid (http://twitter.com) teemal, kuidas haridusasutused püüavad arendada õppematerjale, mis ühilduksid sõltumata kasutatavast seadmest. Seoses sellega on levimas oma seadme rakendamise filosoofia (Bring your Own Device philosophy), s.t iga kasutaja saab õppida enda isiklikul seadmel, mille kasutamise […]

    Loe edasi

  • Google’i otsingumootor

    Google on maailma levinuim otsingumootor internetis. Interneti kasutamise trende jälgiv portaal StatOwl.com on avalikustanud statistika, mille kohaselt sooritatakse üle 80% otsingutest Google’i otsinguid kasutades. Selleks et suurest infohulgast leitav info oleks võimalikult relevantne, peab otsing olema võimalikult täpne. Järgnev artikkel annab ülevaate kasulikest nippidest Google’i […]

    Loe edasi

  • Veebivõrgustiku punumisest kasvas välja pärisvõrgustik – Eesti Informaatikaõpetajate Seltsi lugu

    Facebook võib olla õpetaja suurim sõber, kui seda tööriista kasutada eesmärgipäraselt, nagu näiteks saab kasutada teravat nuga. Näoraamat ühendab inimesed, kes muidu oleks aegade hämarusse ununenud või kelle olemasolust me poleks kunagi teada saanud.

    Loe edasi

  • EduFeedr – õpikeskkond ajaveebipõhistele kursustele

    Viimastel aastatel on õppimine muutunud järjest avatumaks ja personaalsemaks. Avatus võib tähendada nii avatud õppematerjale, avatud õpikeskkondi kui ka avatud osavõtuga kursuseid.

    Loe edasi

  • Hinnangutega on nagu kelladega – nad ei klapi kunagi täpselt, kuid siiski usub igaüks oma

    Kelladega on tegelikult lihtsam – tuleb vaid kokku leppida, kelle kell näitab aega, millest lähtutakse koostöö ja kokkulepete maastikul. Ja igaüks võib rahulikult oma ajanäitajat edasi uskuda. Iseasi, kui kaua see tal probleemideta õnnestub.

    Loe edasi

  • Vikipeedia – lihtsalt veebientsüklopeedia?

    Albert Einstein ütles: “Kunagi ära jäta meelde asju, mida saad vaadata raamatutest.” Ühe inimese teadmistel ja aju “arvutusvõimsusel” on piirid. Kuid tänu kirjaoskusele ei pea me pidevalt oma mälus hoidma infot, mida endal või kellelgi teisel võiks suvalisel hetkel vaja minna.

    Loe edasi

  • E-õppe portaal

    Ristsõna lahendamisel on abiks e-õppe portaal: https://www.e-ope.ee Ristsõna saab lahendada siin. PAREMALE: 1. 21. mail 2008. aastal kinnitati haridus- ja teadusministri käskkirjaga nr 567 uus kõrghariduse e-õppe programm “… ”. 5. Koolitusseminar “Tulevik algab … ” toimub 15.-16. novembril 2012. a. Rakvere Ametikoolis. 6. Rahvusvaheline Ameerika […]

    Loe edasi

  • iTEC’i abil innovaatiliselt õppima

    Pean ennast üsna innovaatiliseks õpetajaks, kuid iTECi õpilugusid katsetades olen ikka avastanud midagi uut nii õppimises kui ka õpetamises.Praeguseks on läbitud kaks tsüklit ning õpetajatel Eestis on olnud võimalik katsetada kahte õpilugu: õuesõppe projekt ja õppematerjali loomine.

    Loe edasi

Best replica watches in our shop
bvlgari replica